Stół ogrodowy z technorattanustoliki z technorattanu

Każdy kto dysponuje przydomowym ogrodem, tarasem albo przynajmniej dużym balkonem, kiedy mieszka w bloku, stara się zaaranżować tą przestrzeń na miejsce wypoczynku, doskonałe do spędzania tam czasu w cieplejsze dni. Tak naprawdę, by osiągnąć ten cel, nie trzeba wiele starań – nabycie gustownych ogrodowych mebli, zasadzenie roślin, np. kwiatowych może wystarczyć w zupełności, by uzyskać miłe dla oka i wygodne dla ciała miejsce, do którego chętnie będzie się przychodziło w wolnym czasie. Jeśli chodzi o meble, to mamy do wyboru naprawdę sporo rodzajów – począwszy od materiałów, z jakich są one wykonane, poprzez wzornictwo, a wreszcie na samych rodzajach mebli kończąc. My polecamy meble wykonane z technorattanu. Technorattan jest syntetycznym rattanem pozbawionym wad posiadanych przez ten naturalny. Naturalny rattan jest wykonany z określonych gatunków palm, jednak jest mało odporny na promienie słoneczne (pod ich wpływem odbarwia się) oraz na opady atmosferyczne (może zacząć gnić). Dlatego też lepiej zdecydować się na jego syntetyczną wersję, pozbawioną tych wad, a więc bardziej funkcjonalną, a jednocześnie równie estetyczną.

Stoliki z technorattanu – rodzaje

W naszej domowej, a raczej ogrodowej strefie relaksu przydadzą się stoły ogrodowe z technorattanu. Jeśli o nie chodzi, to są one różnej wielkości (możemy nabyć mały stolik kawowy, ale także duży stół, przy którym kilka osób spokojnie zje obiad). Blaty stolików są zwykle wykonane z wytrzymałego i odpornego na uszkodzenia szkła, co dodatkowo zwiększa estetykę mebla, a jednocześnie sprawia, że wygodnie stawia się na stoliku przedmioty i stoją one pewnie, nie kołysząc się (tak działoby się, gdyby blat również był wykonany z rattanu – splot nie dawałby idealnie równej powierzchni blatu). Fantazyjne sploty technorattanu w stolikach powodują, że te, wydawałoby się zwykłe meble, nabierają niezwykłej urody. Stół ogrodowy z technorattanu może być prawdziwym dziełem sztuki!

Stolik kawowy technorattan – właściwości

Stoliki kawowe z technorattanu są bardzo funkcjonalnym i praktycznym wyborem. W przypadku rozlania napoju na blat, bardzo łatwo jest usunąć wszelkie zabrudzenia. Materiał nie jest trudny w pielęgnacji. Wszelkie plamy wystarczy przetrzeć wilgotną ściereczką bez zbędnych detergentów.

stoliki ogrodowe wykonane z technorattanuWarto pamiętać o tym, że, podobnie jak pozostałe meble wykonane z technorattanu, również stoliki są odporne na warunki atmosferyczne, dzięki czemu nie musimy obawiać się, że zniszczy je nagła burza, a co więcej – jeśli nie mamy miejsca na ich przechowywanie poza sezonem letnim, mogą stać w ogrodzie i nic im się nie stanie. Warto jednak zauważyć, że stół ogrodowy z technorattanu to względnie nieduży mebel, który jednocześnie jest bardzo ładny. Co więcej, świetnie wpasują się w przestrzeń naszego domu – niekoniecznie muszą pełnić tylko i wyłącznie funkcję mebla ogrodowego. Dlatego też jeżeli poszukujemy ciekawego, eleganckiego i solidnego rozwiązania do naszego ogrodu (i nie tylko!), warto pomyśleć o zakupie stołu ogrodowego z technorattanu, który wniesie świeży powiew do planowanej przez nas aranżacji i z pewnością w znaczący sposób zwiększy jej estetykę. Duża dostępność stolików, którą zawdzięczamy licznym producentom tych mebli sprawia, że na niewielki wybór nie możemy narzekać – ilość różnych wzorów sprawia, że bez problemu znajdziemy dla siebie wręcz więcej niż jedną propozycję.