Stoliki rattanowe

stoliki rattanoweNie ma nic przyjemniejszego niż pierwsza w ciągu dnia kawa i śniadanie zjedzone w ogródku, na świeżym powietrzu i w pierwszych promieniach słońca. No, może tylko popołudniowa kawa w ogródku pita do ciekawej książki albo w towarzystwie bliskiej osoby. Żeby takie chwile w ciągu dnia były naprawdę przyjemne, warto zaaranżować w miły dla oka, duszy i ciała sposób ogródek, by uzyskać w ten sposób właśnie taką przestrzeń – do wypoczynku na świeżym powietrzu. Wystarczy tak naprawdę niewiele – kawowy zestaw mebli rattanowych nada nowego charakteru naszemu ogródkowi, a równie świetnie sprawdzi się na tarasie, a także na balkonie, ponieważ zajmuje tak mało miejsca, że zmieści się i tam, dzięki czemu osoby mieszkające w blokach i nie posiadające własnych ogródków, również będą mogły stworzyć sobie prywatną przestrzeń do relaksu na świeżym powietrzu. W skład zestawów kawowych wchodzą stoliki rattanowe oraz zwykle dwa krzesła lub fotele.

Zestawy są do siebie pasujące pod względem estetycznym, a zatem mają ten sam kolor i ten sam rodzaj splotu. Jeśli chodzi o stolik, to jego blat jest zwykle wykonany ze szkła, co wynika z tego, że dzięki temu wygodniej jest korzystać ze stolika. Gdyby cały stolik, łącznie z blatem był wykonany z rattanu, nie można by było swobodnie postawić na nim np. kubka z herbatą, ponieważ mógłby się nieco kołysać, co w najlepszym razie by nas denerwowało, a w gorszych przypadkach doprowadzało do wylewania się płynu. Zastosowanie szklanego blatu sprawia, że bez obaw możemy stawiać na nim naczynia z cieczą, nie obawiając się ich kołysania i wylania się cieczy na stolik lub... na nas. Szklane blaty, w które wyposażone są stoliki rattanowe są solidne i wytrzymałe, dzięki czemu nie musimy się obawiać, że łatwo je uszkodzimy. Same stoliki naturalnie też są solidne – materiały, z których są wykonane są wytrzymałe, cała konstrukcja jest wzmocniona aluminium, dzięki czemu nie musimy się obawiać uszkodzenia stolika.

stoliki ogrodowe wykonane z rattanuWarto pamiętać, że stoliki rattanowe zwykle są wykonane z rattanu syntetycznego, zatem mogą bez problemu stać zarówno w słońcu (nie odbarwiają się, w przeciwieństwie do naturalnego rattanu), jak i nie straszne im opady atmosferyczne (naturalny rattan pod wpływem wilgoci zacząłby gnić). Sprawia to, że wykonany z syntetycznego rattanu stolik może stać na zewnątrz nawet cały rok, jeżeli poza letnim okresem nie mamy miejsca, by przechowywać go w jakimś pomieszczeniu. Stoliki rattanowe` są jednak na tyle ciekawym i estetycznym meblem, że sprawdzą się także wewnątrz naszych mieszkań i z całą pewnością nie będzie to wyglądało źle bądź niewłaściwie. Warto zresztą wspomnieć, że meble rattanowe, poza ogrodami, często są wybierane do aranżacji werand, altanek lub wydzielonych z pokojów dziennych części przeznaczonych do wypoczynku. Jak widać nie tylko stoliki, ale też inne meble wykonane z syntetycznego rattanu mają zastosowanie o wiele szersze, aniżeli ogródek.


Oferta sklepu: leżaki rattanowe | leżanka ogrodowa | fotel technorattan | meble ogrodowe z technorattanu | meble z technorattanu | meble technorattanowe | meble z technorattanu | meble ogrodowe technorattan wyprzedaż | stoliki z technorattanu | stoliki rattanowe | sofa technorattan