Konserwacja mebli ogrodowych z technorattanu

Aby wydłużyć okres trwałości i użytkowania do maksimum należy zastosować się do kilku rad. Technorattan jest odporny na bardzo szeroki zakres temperatur, ale warto na okres jesienno-zimowy przykryć meble pokrowcem z tkaniny wodoodpornej i mrozoodpornej. Dzięki temu nie trzeba będzie chować ich do garażu lub na strych, a wiosną zaoszczędzi to czasu na zabiegi czyszczące. Podczas obfitych opadów warto też zadbać o poduszki dołączane do zestawów mebli. Warto przykryć je pokrowcem, schować w suche miejsce lub wrzucić do specjalnej skrzyni ogrodowej, dzięki czemu pozostaną czyste i użyteczne przez długi okres czasu.

Zestawy stołowe z blatem szklanym

Przy intensywnymi działaniu promieni słonecznych powstaje tzw. „efekt lupy”, który powoduje wytwarzanie się wysokiej temperatury pod szybą i może spowodować “falowanie” rattanu na blacie stołu. Dzieje się tak z powodu skupiania energii słonecznej przez szybę. Efekt ten jest odwracalny – obniżenie temperatury, skutkuje natychmiastowym powrotem do pierwotnego stanu. Wskazane jest by chronić stoliki (w połączeniu z szybą) przed słońcem, ponieważ przy długotrwałym działaniu promieni słonecznych i wpływem dużych temperatur technorattan zmienia swoje właściwości, robi się twardy i kruszeje. Zalecane jest zakładanie na meble pokrowca ochronnego, co przedłuży żywotność mebli. Można też ustawić zestaw pod zadaszeniem lub w zacienionym miejscu. 

Prosimy nie przechowywać przez dłuższy czas poduszek/pokryć pod pokrowcem ochronnym. Może to spowodować powstanie plam lub / i pleśni.

Zszywki, śrubki oraz nity mogą przy dużej wilgotności powietrza rdzewieć (szczególnie widoczne w przypadku białych zestawów.

Nasze zestawy mebli ogrodowych nie mogą być czyszczone za pomocą środków chemicznych. Więcej informacji w zakładce “czyszczenie i konserwacja”

 Różnice w odcieniach

Urządzając swój taras, balkon lub ogród często podchodzimy do tego kompleksowo i chcemy wyposażyć swoją przestrzeń w różnego rodzaju meble: zestaw stołowy, wypoczynkowy, do tego np. leżaki czy huśtawki. Zazwyczaj wybieramy ten asortyment w jednakowej kolorystyce, aby wszystko do siebie pasowało. Informujemy, że pomimo tej samej nazwy koloru mogą występować drobne różnice w odcieniach poszczególnych elementów. Wynika to z ręcznej produkcji oraz różnych dat produkcji tych elementów.

Parasole ogrodowe

Parasole o dużej powierzchni  prosimy koniecznie składać i zabezpieczać przed burzą oraz wiatrem. Nie uwzględniamy reklamacji powstałych z tytułu uszkodzeń mechanicznych powstałych w wyniku zdarzeń atmosferycznych.

Nasze parasole ogrodowe są do użytku przeciwsłonecznego – nie mają właściwości przeciwdeszczowych.