Taras – jak urządzić? Inspiracje i porady

Okres wiosenno-letni to idealny czas, żeby zająć się aranżacją tarasu czy ogrodu po zimie. Gdy pogoda sprzyja grillowaniu czy relaksowi na tarasie, zaczynamy się zastanawiać jak odświeżyć i nadać charakteru temu miejscu. Sprawdź, co najlepiej sprawdzi się na tarasie i jakie meble tarasowe wybrać.

Nowoczesne meble tarasowe – wygodny wypoczynek na tarasie

Od czego zacząć urządzanie tarasu? Tak naprawdę wystarczy kilka mebli, klimatyczne oświetlenie i rośliny, aby całkowicie zmienić wygląd naszego tarasu. Wystrój tarasu należy oczywiście zacząć od projektu. Powinien on przede wszystkim spełniać nasze oczekiwania i zapewniać funkcjonalność.

Przy doborze rozkładu mebli, powinniśmy wziąć pod uwagę kilka czynników. Istotną kwestią są drzwi tarasowe. Sposób otwierania drzwi może determinować ilość miejsca na tarasie i rozkład mebli tarasowych. Postawienie mebli wypoczynkowych na taras w przejściu może być niewygodne i utrudniać poruszanie się. Warto postawić więc na luźne przejścia i puste przestrzenie, co poprawi komfort korzystania z tarasu.

Aranżacja tarasu – style

Taras możemy wyposażyć w najróżniejsze meble i dodatki, które wpłyną na komfortowe użytkowanie. Najbardziej popularne są style skandynawskie, loftowe czy prowansalskie. Aranżacja tarasu w dużej mierze zależy od stylu, w którym urządzone jest nasze mieszkanie czy dom. Taras jest niejako przedłużeniem tej przestrzeni.

Meble tarasowe modułowe z technorattanu

Technorattan od lat króluje na tarasach, balkonach czy w ogrodach. Meble z tego materiału sprawdzają się o wiele lepiej niż te z drewna. Są odporne na działanie czynników atmosferycznych: deszcz, grad czy mocne promieniowanie słoneczne. Dodatkowo, nie wymagają specjalnej konserwacji. Wystarczy przemycie wilgotną ściereczką, aby odświeżyć meble. Nowoczesne meble tarasowe z technorattanu są lekkie i łatwe w przenoszeniu, dzięki czemu możemy je dowolnie przestawiać w zależności od potrzeb. W naszym sklepie znajdziesz szeroką gamę wygodnych mebli tarasowych z technorattanu w różnych konfiguracjach.

Przy doborze mebli tarasowych warto zwrócić uwagę na powierzchnię do zagospodarowania. W przypadku małych tarasów, zbyt duża ilość mebli wpłynie negatywnie na komfort użytkowania. Ilość i rozmiar wybranych mebli tarasowych należy dopasować odpowiednio do powierzchni, jaką mamy do dyspozycji. Na małych tarasach świetnie sprawdzą się fotele lub stół z krzesłami. W przypadku większych metraży możemy pokusić się o nowoczesne meble tarasowe modułowe. W zestawach znajdziemy m.in. stół, sofę czy leżaki z technorattanu. Przy dużej powierzchni tarasu możemy również pokusić się o oddzielenie np. strefy jadalnianej od wypoczynkowej.

Warto pamiętać, że aranżując stylowy taras nie możemy zapomnieć o komforcie i funkcjonalności. Wybierając trwałe i estetyczne meble, możemy cieszyć się idealnym miejscem do relaksu na świeżym powietrzu przez kilka sezonów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *