Jak zabezpieczyć meble ogrodowe na zimę? Kilka porad

Jesień to czas kiedy powinniśmy przygotować swój ogród na nadejście zimy. Niezależnie od tego jak sroga okaże się ona tego roku, powinniśmy poczynić kilka kroków, które pozwolą nam zabezpieczyć meble ogrodowe przed deszczem, mrozem i śniegiem.

Niezależnie od materiału z jakiego zostały wykonane meble ogrodowe, odpowiednia ochrona przed zimową aurą pogodową ochroni nasze meble przed szybkim niszczeniem i pozwoli nam cieszyć się nimi jeszcze wiele lat.

Zabezpieczenie mebli z technorattanu na zimę

Zabezpieczając meble z technorattanu, warto mieć na uwadze kilka istotnych kwestii. Na początek warto zaznaczyć, że technorattan to syntetyczny materiał, który tylko inspirowany jest naturalnym wyglądem rattanu. Cechuje się on zatem o wiele większą trwałością i odpornością na działanie czynników atmosferycznych takich jak śnieg, deszcz, niskie temperatury niż jego naturalny odpowiednik. Mimo to w trosce o tego typu meble dobrze jest je schować w suche i ciepłe miejsce. Jeżeli jednak nasz zestaw technorattanowy musi spędzić zimę na naszym tarasie, warto uprzednio rzetelnie go zabezpieczyć, wykonując kilka kroków.

  1. Zdejmij z mebli poduszki, a ich pokrowce upierz w łagodnym detergencie, dedykowanym wodoodpornym tkaninom.
  2. Wyczyść meble wodą z delikatnym detergentem, najlepiej w bezdeszczowy dzień.
  3. Suche meble ustaw w grupie na stabilnym podłożu, najlepiej na podwyższeniu, które sprawi, że meble nie będą stały w wodzie.
  4. Nakryj meble pokrowcem wykonanym z wodoodpornego materiału, tak aby z żadnej strony, nawet przy opadach deszczu występującymi wraz z bocznymi podmuchami wiatru, woda nie miała szans przedostania pod pokrowiec.

Zabezpieczenie mebli metalowych przed nadejściem zimy

W przypadku mebli wykonanych z metalu, np. aluminium malowanego proszkowo, powinniśmy postępować podobnie jak w przypadku mebli z technorattanu. Przed nadejściem zimy, warto jest jednak dokładnie obejrzeć meble i ewentualne ubytki w lakierze zabezpieczyć specjalnymi preparatami, tak aby w tym miejscu metal nie zaczął korodować. W przypadku mebli ogrodowych aluminiowych wykorzystywanie pokrowców jest również wskazane. Pamiętajmy, aby dobrać odpowiednich rozmiarów pokrowiec, gdyż w tylko taki sposób odpowiednio zabezpieczymy meble.

Pokrowiec na meble ogrodowe w zabezpieczeniu mebli na zimowe dni

Odpowiednią ochronę przed deszczem i śniegiem zapewnią pokrowce na meble ogrodowe wykonane z wodoodpornych materiałów. Przed ich zakupem zmierzmy dokładnie jak dużego pokrowca będziemy potrzebować, aby prawidłowo osłonić nim wszystkie meble z zestawu. W przypadku dużych mebli być może lepszym rozwiązaniem okaże się zakup kilku mniejszych pokrowców.

Niezależnie od tego jakie meble zdobią Wasz ogród, pamiętajcie o odpowiedniej ochronie. Prawidłowo zabezpieczone meble ogrodowe posłużą nam wiele sezonów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *