Aranżacje ogrodów – nowoczesny ogród przed domem z Bel Giardino!

Minimalizm, konsekwencja i funkcjonalność to trzy elementy, które są podstawą aranżacji ogrodu nowoczesnego. Cieszą się one coraz większą popularnością, dzięki oferowanej przez nie wygodzie oraz stylowemu, atrakcyjnemu wizualnie wyglądzie. Z pewnością aranżacja ogrodu nowoczesnego nie może powieść się bez właściwego planowania przestrzeni a także wyposażenia, które nada ogrodowi jeszcze więcej szyku. Bel Giardino, jako specjaliści z zakresu wyposażenia ogrodów i tarasów, z przyjemnością wprowadzi Państwa w temat aranżacji ogrodu nowoczesnego!

Ogrody nowoczesne – aranżacje zapierające dech w piersiach

Ogrody nowoczesne charakteryzują się dużym uporządkowaniem i konsekwencją przez co niezwykle często kojarzą się z surowością. Jest to błędna korelacja – zdecydowane formy i kształty, które wykorzystywane są w aranżacjach ogrodów nowoczesnych, wcale nie sprawiają, że ogród traci na przyjemnym, może nawet przyjaznym, wyglądzie. Można pokusić się o stwierdzenie, że jest wręcz na odwrót – zharmonizowane i oszczędne w formie ogrody nowoczesne nie pozostawiają miejsca na niedopowiedzenia lub brak spójności stylistycznej. Nowoczesne dodatki stosowane do dekoracji w aranżacjach ogrodów nowoczesnych są minimalistyczne i fenomenalnie uzupełniają koncepcję funkcjonalnego lecz jednak wyrazistego ogrodu. Zastosowanie materiałów pochodzenia naturalnego sprawia natomiast, że ogrody nowoczesne charakteryzują się zachowaniem pełnej równowagi pomiędzy zielenią i innymi akcentami kolorystycznymi (tonami szarości, brązu lub czerni).

Nowoczesny ogród – wyznaczniki stylu nowoczesnego w aranżacji ogrodu

Aranżacja ogrodu nowoczesnego wymaga dużej precyzji i staranności ze strony dekoratora – geometryczne i proste formy pozostawiają niedosyt w momencie, kiedy są źle skomponowane z otoczeniem. Pragnąc nadać aranżacji ogrodu nowoczesnego wymarzony kształt warto rozważyć przede wszystkim sposób w jaki poprowadzone zostaną linie ścieżek a także roślinność, która ma się w nim znaleźć. Niezwykle ważne są również meble ogrodowe – jednak dodatki to tak naprawdę ostatnie szlify w aranżacji ogrodu nowoczesnego, dlatego skupimy się na nich później. Na co należy zwrócić uwagę decydując się na nowoczesny ogród? Z pewnością na jego otoczenie – decydując się na wyłożenie ścieżek kostką brukową, dobrze, by ta nawiązywała kolorystycznie do elewacji budynku. Warto zwrócić również uwagę na to, by ścieżki nie wiły się chaotycznie ale prowadziły do wyznaczonych punktów – na przykład altanki lub przestrzeni, w której można wypocząć. Ogród nowoczesny charakteryzuje się minimalizmem i geometrycznością – z tego powodu należy pamiętać o tym, że styl ten nie jest rekomendowany osobom pragnącym uprawiać grządki lub rabaty kwiatowe. Najlepszym rodzajem zieleni w przypadku aranżacji ogrodu nowoczesnego są starannie przycięte żywopłoty i krzewy a także drzewa iglaste – nierzadko są one nasadzone wokół obrzeży ogrodu, żeby nie zaburzać panującej w nim harmonii.

Aranżacje ogrodów – nowoczesny ogród przed domem a dekoracje

Wybór elementów zdobniczych w przypadku aranżacji ogrodu nowoczesnego przed domem jest niemałym wyzwaniem. Spójność i przejrzystość, której wymagają ogrody nowoczesne sprawiają, że z dużą uwagą i ostrożnością trzeba wybierać dodatki. Nowoczesny ogród przed domem z pewnością może wyróżniać się tak symetrycznymi, jak i asymetrycznymi formami – nowoczesność lubi w końcu powtarzalność, szczególnie jeśli ta zamknięta jest w oryginalnej formie. Wybierając dodatki do aranżacji nowoczesnego ogrodu warto jest rozważyć dodatki wykonane z materiałów takich jak beton, stal, aluminium czy też drewno (dbając jednak o to, by ten ostatni nie przeważał). Betonowe donice, wykonane ze stali, nowoczesne rzeźby a także bezbarwne szklane dodatki z pewnością stanowić będą wyraziste i stylowe wykończenie aranżacji nowoczesnego ogrodu przed domem.

Aranżacje ogrodów – nowoczesny ogród z Bel Giardino!

Aranżacje ogrodów, szczególnie ogrodu nowoczesnego, nie obejdą się bez funkcjonalnych i eleganckich mebli ogrodowych. Minimalistyczne, duże wypoczynki, takie jak MONZA BIG, czy też CAMPANIA MINI, z pewnością uczynią Twój wymarzony ogród nowoczesny bardziej funkcjonalnym umożliwiając podjęcie gości. Znajdujące się w naszej ofercie meble aluminiowe dzięki swojej uniwersalnej kolorystyce fenomenalnie spiszą się w przypadku aranżacji ogrodów nowoczesnych, w których dominują odcienie brązu. Oryginalne i uniwersalne formy, które cechują meble do ogrodu Bel Giardino, a także wykonanie z trwałych materiałów, sprawiają, że są one niezawodnym rozwiązaniem aranżacyjnym wpisującym się tak w koncepcję ogrodu nowoczesnego, jak i oferującym swoją wielosezonowość.

Nowoczesny ogród przed domem to ten odpowiednio zaplanowany

Podsumowując, aby stworzyć nowoczesny ogród przed domem warto dobrze to przemyśleć. Nowoczesny ogród to taki, który współgra zarówno z otoczeniem jak i jego architekturą. Nowoczesny ogród przed domem powinien przede wszystkim spełniać potrzeby jego mieszkańców i powinien być dopasowany do warunków i krajobrazu otoczenia.

Do projektowania nowoczesnych ogrodów przed domem warto zastosować ekologiczne rozwiązania, nowoczesne materiały oraz technologię. To wszystko pozwoli nam wyróżnić się i stworzyć sielski, niebanalny design.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *