Mały raj, czyli jak urządzić ogród

Chyba każdy z nas marzy o miejscu, w którym może zebrać myśli i zrelaksować się po ciężkim dniu, przeczytać spokojnie książkę, albo naładować baterie przed wyzwaniami zbliżającego się dnia. Takie miejsce można zorganizować samemu w swoim własnym ogrodzie! Wśród kwitnących kwiatów, szumiących drzew, na trawie, która delikatnie łaskocze pod stopami czas płynie wolniej, a kawa smakuje lepiej. Jak więc urządzić ogród, tak, by spełniał wszystkie oczekiwania?

Wymagania względem urządzanego ogrodu

Zastanów się, czego dokładnie oczekujesz od swojego ogrodu. Jakich mebli potrzebujesz? Jaki masz budżet? Jeśli cieszenie się posiłkami i kawą na świeżym powietrzu jest jednym z głównych powodów aranżacji ogrodu należy wybrać odpowiednie meble. W ofercie Bel Giardino znaleźć można zestawy jadalniane do ogrodu w przeróżnych rozmiarach i cenach oraz świetnej jakości, jak na przykład zestaw Morth Morder, w którego skład wchodzi 6 wygodnych foteli i solidny, ceramiczny stół. Jeśli jednak relaks i wypoczynek są najważniejsze warto zainwestować w wygodne leżaki takie jak model Holmon, które pozwolą na wylegiwanie się w promieniach słońca lub całe narożniki, które nudny ogród zmienią w salon na świeżym powietrzu.

Na co trzeba zwrócić uwagę

Przede wszystkim, pierwszym na co powinno zwrócić się uwagę przed wyborem mebli są możliwości powierzchni ogrodu. Wszystko powinno ze sobą współgrać, być w idealnej harmonii. Nie warto na siłę upychać mebli, ponieważ przytłoczy to cały ogród i nie pozwoli cieszyć się jego pięknym, uspokajającym widokiem – a przecież nie o to chodzi. Należy zachować idealną wręcz równowagę między przestrzenią wolną i tą, którą chcemy przeznaczyć na wyposażenie ogrodu. Podłoże również powinno być odpowiednio przygotowane, by nie narazić na uszkodzenia nowo zakupionych mebli.

Dobra jakość, długa żywotność

Aluminium i technorattan to jedne z najtrwalszych materiałów wykorzystywanych do aranżacji ogrodu. Dzięki swojej trwałości są ogromną konkurencją dla drewnianych i plastikowych mebli ogrodowych, które często łatwo i szybko się niszczą, nie są trwałe lub po prostu ulegają zniszczeniu przez warunki pogodowe – najczęściej bywa tak w przypadku drewna, które narażone jest na wilgoć, wysokie lub niskie temperatury, a nie zostało odpowiednio przygotowane. Doskonałym wyjściem są więc meble z technorattanu i meble ogrodowe z aluminium. Nie tylko ich trwałość wpływa na to, że są jednymi z najczęściej wybieranych, ale również łatwość utrzymania ich w czystości oraz w idealnym stanie przez naprawdę długi okres czasu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *