Popularne style projektowania ogrodu w 2020 roku

Każdy ogród różni się od siebie. Niektóre są pięknie zaaranżowane i przemyślane, niektóre zdobi wiele kwiatów i krzewów, które swoimi kolorami wprowadzają w zachwyt, a inne z kolei mają tylko parę krzaczków i dużo wolnego miejsca. Wygląd ogrodu jest indywidualną sprawą, a każdy dopasowuje go do swoich potrzeb. Te miejsce powinno być wyjątkowe przede wszystkim dla ludzi, którzy będą spędzać w nim czas, więc najważniejsze jest by czuć się w nim dobrze oraz nie czuć, że nie pasuje się do tego miejsca. Szukając inspiracji do aranżacji swojego skrawka ziemi, warto przyjrzeć się bliżej różnym stylom projektowania ogrodów.

Style projektowania ogrodu – popularne motywy

Ogród nowoczesny

Nowoczesny ogród charakteryzuje się minimalizmem oraz doborem oryginalnych akcesoriów i mebli do jego urządzenia. Często spotkać można w nich designerskie fontanny, o różnych, nietypowych kształtach zestawione z prostymi i minimalistycznymi meblami. Takie meble jak zestaw kawowy Katania od Bel Giardino świetnie odnajdzie się w takim ogrodzie. Zauważyć można też, że meble, które są wybierane często wykonane są z aluminium, szkła i tworzych sztucznych takich jak technorattan. Dużym powodzeniem cieszą się również wszelkie oświetlenie LED, wykorzystywane do nadania klimatu tego miejsca.

Ogród wiejski

Ogrody naturalne są bardzo swobodne. Często słyszy się, że są one wiejskie, przez co często wyglądają bardzo uroczo. Jest w nich pełno roślin i kwiatów, które z pozoru mogą sprawić wrażenie bałaganu, lecz nie jest to prawda. Meble i altanki w takim ogrodzie przeważnie wykonywane są z drewna, są ciężkie i solidnie wykonane, co idealnie komponuje się z delikatnością kwiatów.

Ogród skandynawski

Ogród skandynawski jest często porównywany jest z ogrodem nowoczesnym. Również charakteryzuje się minimalistycznym stylem, dlatego tutaj świetnie sprawdzą się modele mebli takie jak Campania lub Regio. Minimalistyczne, a zarazem klasyczne meble są wyznacznikiem ogrodu w stylu skandynawskim. Dominującą kolorystyką są zdecydowanie stonowane odcienie, a tarasy często zdobią modne dywaniki.

Ogród romantyczny

Romantyczny ogród cechuje się wieloma zakątkami, w których można się schować, uroczymi dekoracjami i ogromną liczbą kwiatów. Jest niezwykle zmysłowy, a pobyt w nim potrafi bardzo zrelaksować. Do całej aranżacji idealnie pasują meble z motywem plecionki. Jak w każdej romantycznej scenerii, w ogrodzie tym nie może zabraknąć również światełek. Lampki LED w kształcie kul lub drobnych światełek będą cudownym uzupełnieniem całej aranżacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *