5 rzeczy, które musisz wiedzieć o technorattanie

Technorattan to materiał, który zyskuje coraz większą popularność. Meble technorattanowe coraz częściej spotykane są na ogródkach działkowych, w przydomowych ogrodach a także na tarasach a nawet stosunkowo niewielkich balkonach. Co sprawia, że technorattan jest materiałem, po który tak często sięgają producenci mebli ogrodowych? Dlaczego coraz chętniej meble technorattanowe wykorzystywane są w zielonych zakątkach? Poznaj 5 rzeczy, które musisz wiedzieć o technorattanie!

Technorattan – wytrzymały i odporny materiał

Decydując się na zakup mebli ogrodowych oczywistym wydaje się chęć nabycia wielosezonowych produktów, których nie trzeba będzie wymieniać po upływie roku lub dwóch lat. Nie można ukrywać, że meble ogrodowe są zdecydowanie bardziej narażone na wpływ negatywnych czynników zewnętrznych (takich jak: zmiany temperatury, wilgoć, duże nasłonecznienie) niż meble domowe. To właśnie dlatego od mebli ogrodowych oczekujemy większej wytrzymałości oraz wykorzystania w nich wysokiej jakości i niepodatnych na czynniki zewnętrzne materiałów. Technorattan spełnia je wszystkie – syntetyczny następca rattanu nie tylko nie ulega wpływowi różnic temperatur ale również nie traci kolorów pod wpływem natężenia promieni słonecznych i nie poddaje się promieniom ultrafioletowym. Dodatkowo meble technorattanowe do ogrodu są wyplatane – przewiewna konstrukcja sprawia, że również wilgoć a nawet intensywne opady deszczu nie są im straszne. Wszystko to powoduje, że meble wykonane z technorattanu mogą służyć nawet kilkanaście lat.

Wygoda użytkowania mebli z technorattanu do ogrodu

Technorattan to materiał bardzo elastyczny – pozwala to na bardzo wygodne zajęcie niemalże dowolnej pozycji na wykonanych z niego meblach. Wynika to stąd, że technorattan dopasowuje się do obciążenia jednocześnie nie tracąc swojego domyślnego kształtu – elastyczność technorattanu sprawia, że plecionka, z której wykonane są meble, zawsze wraca do pierwotnej formy. Elastyczność technorattanu to nie jedyny czynnik, który ma wpływ na niezwykłą wygodę użytkowania wykonanych z niego mebli ogrodowych. W ofercie najlepszych producentów i dystrybutorów mebli technorattanowych, takich jak chociażby BelGiardino, dostępne są również poduszki, które zapewniają, poza dodatkowym walorem estetycznym, komfort korzystania z mebli ogrodowych wykonanych z technorattanu.

Swoboda aranżacji ogrodu dzięki meblom z technorattanu

Technorattan, dzięki swojej elastyczności, daje producentom mebli ogrodowych naprawdę dużą swobodę. Wyplatane z technorattanu meble do ogrodu przybierają różne kształty i formy – w ofercie samego BelGiardino dostępne są nie tylko fotele i stoliki z technorattanu ale również wielkogabarytowe zestawy wypoczynkowe, narożniki modułowe a nawet leżaki basenowe lub leżanki. Szeroki wybór modeli mebli wykonanych z technorattanu oraz ich koloru pozwala na swobodę podczas aranżacji ogrodu, tarasu lub balkonu. Nie są to oczywiście jedyne czynniki, które sprawiają, że aranżacja zielonego zakątka z meblami i dodatkami wykonanymi z technorattanu jest taka przyjemna – wpływ na to ma również ich niewielka waga. To ona umożliwia bezproblemową zmianę położenia mebli z technorattanu w zależności od Twoich potrzeb. Niektórzy co prawda uważają tą cechę za mankament, ponieważ silny podmuch wiatru bez trudu może porwać meble wykonane z tego materiału. Na szczęście rozwiązanie tego problemu jest bardzo proste – wystarczy je delikatnie dociążyć lub należycie je zabezpieczyć (przy pomocy łączników lub specjalistycznych pokrowców), dzięki czemu meble z technorattanu nie ulegną jego sile i zagwarantują bezpieczeństwo nawet podczas wietrznych dni lub nocy.

Konserwacja i pielęgnacja technorattanu

Wiesz już, że technorattan jest lekki, wytrzymały i odporny – zastanawiasz się więc pewnie jak należy o niego dbać aby służył jak najdłużej. Technorattan to materiał, który z łatwością utrzymasz w czystości – jego zabiegi konserwacyjne zaczynają i kończą się na użyciu ściereczki z wodą, z pomocą której pozbędziesz się kurzu i ewentualnych zabrudzeń z mebli z niego wyplecionych. Naturalnie na rynku dostępne są również specyfiki, które wspomogą Cię w szybkim usunięciu wymagających plam i zapewnią stuprocentową czystość mebli technorattanowych jednak ich użycie nie jest wymagane do zachowania właściwości mebli wykonanych z technorattanu.

Styl i elegancja tak w rustykalnym, jak i nowoczesnym ogrodzie

Technorattan to materiał, który sprawia, że wykonane z niego meble doskonale prezentują się w najróżniejszych przestrzeniach. Wielość form i przeróżne warianty kolorystyczne sprawiają, że z meblami ogrodowymi wykonanymi z technorattanu stylowo urządzisz dowolną przestrzeń na świeżym powietrzu. Wykonane z technorattanu zestawy wypoczynkowe niezmiennie budzą zachwyt gości i dają możliwość ich podjęcia niezależnie od pory dnia i roku. Wspólnie z BelGiardino spraw, by Twój ogród wyróżniał się elegancją i stylem!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *