Dlaczego leżaki z aluminium to doskonały wybór do ogrodu?

Leżaki z aluminium to produkty, które niezmiennie cieszą oko prostotą formy i stylowym designem. Cenią je sobie nie tylko właściciele przydomowych ogrodów ale również fani basenowych sportów wodnych. Poznaj leżaki z aluminium dostępne w ofercie BelGiardino i dowiedz się co czyni je jedynymi w swoim rodzaju.

Leżaki z aluminium – charakterystyka i zalety

Aluminium to materiał bardzo łatwo poddający się obróbce a przy tym niezwykle trwały po jej ukończeniu. Sprawia to, że możliwym jest nadanie mu dowolnej formy uzyskując, jako efekt końcowy, bardzo wytrzymały mebel o właściwościach antykorozyjnych (co z kolei jest zasługą malowania proszkowego). Leżaki z aluminium dostępne w ofercie BelGiardino wyróżniają się minimalistyczną formą a także ergonomiczną konstrukcją, co gwarantuje nie tylko wygodę użytkowania ale również fantastyczną ich prezencję zarówno w nowoczesnych ogrodach, jak i na tarasach lub przestrzeniach okołobasenowych. Warto jest przy tym pamiętać o tym, że, pomimo dużej odporności aluminium na niesprzyjające warunki atmosferyczne, leżaki aluminiowe będą przewodnikami zarówno ciepła jak i prądu. Co to oznacza? Tylko to, że pod wpływem promieni słonecznych i wysokich temperatur elementy wykonane z aluminium będą się szybko nagrzewać oraz to, że leżaki aluminiowe nie powinny znajdować się w pobliżu niezabudowanych źródeł prądu lub przewodów elektrycznych.

Leżaki z aluminium z siatką textilene – poznaj leżak LOKI

LOKI to leżak z aluminiową ramą, którego siedzenie i oparcie wyłożone są siatką textilene. Trwała rama zapewnia wytrzymałość leżaka a także wyjątkowy, niebanalny design. Zaoblona na wysokości oparcia rama z wyprofilowanymi łukami gwarantuje nie tylko estetyczny wygląd i lekką formę leżaka, ale również wygodę jego użytkowania. Siatka textilene, którą pokryte są siedzenie i oparcie leżaka LOKI umożliwia komfortowy wypoczynek a także przewiewność – ta przyspiesza dodatkowo proces schnięcia wilgotnego, po kąpieli w basenie, ciała. LOKI to produkt, który został wyposażony w regulację wysokości oparcia na pięciu poziomach – można się na nim wygodnie opalać w pozycji leżącej, jak i czytać gazetę w pozycji siedzącej. Leżak z aluminium z siatką textilene LOKI nie został wyposażony w koła w związku z czym nie istnieje ryzyko jego nie intencjonalnej zmiany położenia – dzięki temu doskonale spisze się w roli leżaka basenowego. Prostota konstrukcji oraz minimalistyczny design , którego drapieżność polega na kontrastowym skomponowaniu jasnoszarej siatki textilene z wpadającą w grafit barwą ramy, sprawia, że leżak LOKI doskonale prezentować się będzie w nowoczesnych ogrodach. Dodatkowym jego atutem jest możliwość skomponowania go w zestaw ze stolikiem kawowym, który może dodatkowo pełnić funkcję podłokietnika lub stoliczka na drinki lub kawę – sprawdź produkt LOKI SET.

Leżak z kołami – poznaj leżankę HOLMON

HOLMON to jedyny z naszych leżaków z aluminium wyposażony, poza regulacją nachylenia oparcia na 5 poziomach, w koła znajdujące się na prawej i lewej nodze pod oparciem. Koła te sprawiają, że zmiana położenia leżaka jest zadziwiająco prosta i przyjemna, gdyż nie wymaga jego podnoszenia. Również jako jedyny leżak z aluminium, w naszej kolekcji, posiada materac z materacem oraz aż dwoma kompletami poszewek (w kolorze ciemnoszarym/grafitowym oraz jasnym – szaro-beżowym). Leżak z aluminium HOLMON wyróżnia się wytrzymałą ramą na całej długości wzmocnioną poprzecznymi, do krawędzi leżaka, belkami aluminiowymi stanowiącymi stelaż. Podobnie jak wyżej opisany LOKI, leżak z aluminium HOLMON został pomalowany proszkowo, na kolor stalowy, dzięki czemu niestraszna jest mu wilgoć lub opady deszczu, a przy tym doskonale się prezentuje z dopasowanymi do koloru ramy poszewkami.

Leżak z aluminium basenowy – poznaj leżak MADERA

MADERA podobnie jak LOKI wyposażona jest w oparcie i siedzenie pokryte siatką textilene, która zapewnia ich przewiewność.Spośród dostępnych w naszej ofercie leżaków z aluminium MADERA wyróżnia się dynamiczną formą, która przejawia się w zakrzywieniach ramy oraz nóg. To ten model zawiera również najwięcej obłych lub niekanciastych elementów. Dynamiczna forma i krzywizny sprawiają, że leżak z aluminium MADERA wydaje się być niezwykle lekki i smukły. Konstrukcja ramy została wzmocniona dodatkowym stelażem łączącym nogi przednie z tylnymi. Leżak MADERA również pozwala na regulację kąta nachylenia oparcia co zapewnia ergonomię i wygodę jego użytkowania. W przypadku MADERY za estetykę odpowiada przede wszystkim jej kształt – kolor leżaka jest uniwersalny i jednolity (zarówno siatka textilene, jak i rama leżaka są w kolorze brązowym).

Leżaki z aluminium – który wybierzesz?

Wiesz już, które leżaki z aluminium, cieszą się największą popularnością i czym się między sobą różnią. Czy wiesz już, który spełni Twoje oczekiwania i sprawi, że wypoczynek w ogrodzie lub nad basenem będzie jeszcze bardziej udany? Wyposaż z nami swój ogród i spraw by stał się jedynym w swoim rodzaju z dostępnymi w naszej ofercie meblami aluminiowymi, takimi jak: leżaki z aluminium, zestawy kawowe lub fotele ogrodowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *